Nova potpora roditeljima za svako novorođeno dijete

Objavljeno: 18.03.2021.

Odlukom o ostvarenju prava na dar za novorođeno dijete u Općini Sv. Filip i Jakov kojom se uređuju uvjeti i način ostvarivanja, korištenja prava na dar odnosno naknadu za novorođeno dijete, te visina naknade, od 9. ožujka 2021. godine uvela se nova potpora roditeljima za svako novorođeno dijete. Na zadnjoj sjednici općinskog vijeća Općine Sv. Filip i Jakov, općinsko čelništvo je tako predložilo, a općinski vijećnici jednoglasno su prihvatili, da se novopečenim roditeljima osiguraju sredstva za isplatu jednokratne novčane pomoći od 2.000,00 kuna za novorođeno dijete, što predstavlja povećanje ove naknade za petsto kuna. Povrh navedene mjere, Općina velikim sredstvima sufinancira i rad vrtića te je u izvještajnom razdoblju subvencionirala Dječji vrtić „CVIT“ u iznosu od 1.093.666,08 kn, a dodjeljivat će se i jednokratne novčane pomoći za drugo, treće, četvrto i peto i svako sljedeće dijete. Za drugo dijete isplaćivat će se tako iznos od 3.000,00 kuna, za treće dijete iznos od 6.000,00 kuna, za četvrto dijete iznos od 12.000,00 kuna i za peto i svako sljedeće dijete iznos od 48.000,00 kuna.

“Općini Sv. Filip i Jakov je želja održati i povećati broj stanovnika našeg područja te ulažemo velike napore za poboljšanje kvalitete života i razvoj zajednice. Osim stalnih komunalnih i infrastrukturnih projekata odlučili smo i povećati naknade za novorođeno dijete”, - Zoran Pelicarić, načelnik Općine Sv. Filip i Jakov.