POTPISANI UGOVORI ZA IZGRADNJU I OPREMANJE DJEČJEG VRTIĆA “CVITIĆ” U TURNJU

Objavljeno: 02.02.2020.

,

Općina Sv. Filip i Jakov  potpisala je ugovor za izgradnju dječjeg vrtića Cvitić u Turnju sa Zajednicom ponuditelja: ELEKTROCENTAR PETEK d.o.o. i MIPEK d.o.o. iz Ivanić grada (7.682.785,56 kuna sa PDV-om) te ugovor za opremanje sa tvrtkom ASTREJA PLUS d.o.o. iz Zagreba (643.722,50 kn sa PDV-om).Na potpisivanju ugovora navedeno je da će se realizacijom predmetnog projekta stvoriti infrastrukturni preduvjeti za kvalitetno izvođenje programa predškolskog odgoja i obrazovanja na području Općine Sveti Filip i Jakov i u širem ruralnom području.Projekt “Izgradnja dječjeg vrtića Cvitić u Turnju” je sufinanciran od strane Europske unije iz Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj, u sklopu mjere ‘7.4.1.’ Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske namijenjenog ulaganju u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu. Ukupna vrijednost projekta izgradnje dječjeg vrtića iznosi 9.142.633,06 kn a Europska unija sufinancira projekt s iznosom od 4.452.840,94 kn (48,7 %) dok je udio Općine Sv. Filip i Jakov 4.689.792,12 kn (51,3 %).