RAŠTANE GORNJE: Adaptacija i oprema dječjeg vrtića

Objavljeno: 11.11.2020.

,

Kako je demografska obnova jedan je od glavnih ciljeva Općine Sv. Filip i Jakov, u tijeku su radovi na adaptaciji i opremanju dječjeg vrtića u naselju Gornje Raštane. Realizacijom projekta izgradnje dječjeg vrtića stvorit će se infrastrukturni preduvjeti za znatno kvalitetnije izvođenje programa predškolskog odgoja i obrazovanja na području Općine Sveti Filip i Jakov i u širem ruralnom području.

Prostor će se sastojati od vjetrobrana, spremišta, jedne odgojne skupine za djecu od 3 - 7 godina, sanitarije za djecu, sanitarije za osoblje, garderoba za osoblje, prostorija za odgojitelje, distribucijske kuhinje i hodnika. Sukladno interesima roditelja biti će moguće organizirati 4,30 satni, 10 -satni program kao i program predškole za djecu u godini prije polaska u osnovnu školu.