RAŠTANE GORNJE: CENTAR ZA PRUŽANJE USLUGA U ZAJEDNICI

Objavljeno: 13.02.2020.

,

Kako bi se građanima treće životne dobi, nemoćnim osobama, osobama s invaliditetom i drugim ranjivim skupinama omogućili što kvalitetniji uvjeti života i skrbi, Općina Sv. Filip i Jakov u Gornjim Raštanima uskoro planira izgradnju javne ustanove socijalne skrbi tj. Centra za pružanje usluga u zajednici Općine Sveti Filip i Jakov. Izrada projektne dokumentacije za gradnju centra te pravno – imovinsko rješavanje zgrade i zemljišta nedavno je završeno i u njih je općina uložila oko 500.000 kuna, a sam projekt je apliciran na natječaj Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Euiropske unije te se čekaju rezultati. Ukupna vrijednost projekta za gradnju te uređenje interijera i eksterijera je 15 milijuna kuna.