Rasvjeta na Kontovom mulu

Objavljeno: 28.01.2022.

Očuvanje kulturne i sportske baštine u budućnosti

Projekt sanacije lučice Kontov mul odnosi se na sanaciju obalnog pojasa lučice Kontov mul u Sv. Filipu i Jakovu izgrađene prije stotinjak godina, na kojoj do sada nije bilo sanacijskih zahvata. Nakon prve faze u kojoj su završeni radovi na južnim kamenim ogradnim zidovima, podmorski radovi na čišćenju mulja te sanacija vanjskog kamena i oštećene puzalice, u drugoj fazi projekta uslijedilo je postavljanje rasvjete u vrijednosti od oko 200 000 kn. Kontov mul je oduvijek bio centralno mjesto filipjanskog vaterpola te jedan od zaštitnih znakova naselja Sv. Filip i Jakov. Pošto se na Kontovom mulu tijekom ljetnih mjeseci održavaju vaterpolske utakmice, škola plivanja, treninzi vaterpola kluba »Gusar« te u posljednje vrijeme i kulturne manifestacije, sanacija i postavljanje rasvjete će pridonijeti očuvanju kulturne i sportske baštine u budućnosti.