Sanacija lučice “Kontov mul”

Objavljeno: 06.03.2020.

.

U Domu Zadarske županije potpisani su 12 milijuna kuna vrijedni ugovori za sufinanciranje izgradnje, sanacije i rekonstrukcije objekata lučke infrastrukture. Ugovore i Sporazume ministar Oleg Butković potpisao je s ravnateljem Županijske Lučke uprave Zadar, Davorom Škibolom i načelnicima općina Novigrad, Kolan, Starigrad, Kali, Pašman te načelnikom općine Sveti Filip i Jakov Zoranom Pelicarićem, u nazočnosti župana Božidara Longina.

Općina Sv. Filip i Jakov dobila je ukupno 400.000 kuna, i to za sanaciju obalnog pojasa lučice “Kontov mul” izgrađene prije stotinjak i na kojoj do sada nije bilo sanacijskih zahvata. U projektu će se sanacijskim zahvatom postići veliko poboljšanje postojećeg stanja u kvalitativnom smislu jer će omogućiti dobar pristup obalnom pojasu – moru i kvalitetniju uporabu povećanjem priveza za manje brodice. Pri odabiru projektnog rješenja nastojalo se u najvećoj mogućoj mjeri poštovati gabarite i položaj postojećih objekata kao i specifična obilježja i značaj takvog objekta.