SIKOVO: MODERNO DJEČJE IGRALIŠTE

Objavljeno: 28.01.2017.

„Jako su nam bitni naši najmlađi sumještani, koje kroz razne programe pomažemo od rođenja pa sve do završetka njihova školovanja. Stoga smo i djeci u našem zaobalju stvorili siguran prostor za igru i zabavu. Zahvaljujem se svima koji su se uključili u izgradnju ovog dječjeg igrališta“ - načelnik Zoran Pelicarić.

U borovoj šumi na Osridaku u Sikovu pokraj boćališta, višenamjenskog asfaltnog igrališta i spomenika hrvatskim vitezovima Domovinskog rata Ivici Erstiću, Nevenu Mikuliću i Nikici Mikuliću, je otvoreno moderno dječje igralište.

- Ukupna vrijednost izgradnje dječjeg igrališta, uređenje okoliša, vanjska rasvjeta, veliki drveni stolovi s klupama za roditelje dok čekaju djecu, rekreativce i ovdašnje briškulaše te raznovrsna kvalitetna igrala prilagođena za sve dobne skupine djece, iznosi oko 150.000 kuna, kazao je načelnik općine Sv. Filip i Jakov Zoran Pelicarić Peco.