SV. FILIP I JAKOV: Uređenje kino dvorane

Objavljeno: 08.07.2019.

Prethodno je za milijun kuna saniran krov, obnovljena unutrašnjost kinodvorane, produžena pozornica, a kako bi bili ukorak s vremenom i ostatkom Europe digitalizirano je i kino, kupljen je 3D projekt i izvršila se izolacija. Od Ministarstva kulture dobilo se 300.000 kuna, a Općina je dodala još 106.000 kuna.

U kinodvorani - Pogonu kulture u tijeku su sveobuhvatni radovi u vrijednosti preko milijun kuna. Naime, udruga U pokretu, koju vodi plesna pedagoginja Lucija Mikas, u suradnji s  Općinom protekle godine prošla je na projektu vrijednom 2,2 milijuna kuna. Od tog iznosa 30 posto  sredstava ide za opremu kina, rasvjetu za pozornicu, tapete, pod i klimu te uređenje  galerije s interijerom, dok je Općina kupila nove sjedalice. S preostalih 70 posto  sredstava zaposlit će se nekoliko djelatnika te u sljedeće dvije godine organizirati događanja. Za kupnju novih sjedala za moderniziranu i digitaliziranu kino dvoranu u Sv. Filip i Jakov uštedjelo se 350.000 kuna.