SV.FILIP I JAKOV: OBNOVA KINO DVORANE

Objavljeno: 28.02.2020.

,

Iako je Općina Sv. Filip i Jakov unazad nekoliko godina dosta radila i ulagala u obnovu kino dvorane, tu se, novim općinskim projektima i projektima EU fondova, kao i suradnjom s raznim udrugama i entuzijastičnim mještanima intenzivno radi na prostoru koji ne služi samo kao kino, već multifunkcionalno mjesto, u kojem se u većem obujmu nego do sada mogu održavati priredbe, predstave, koncerti i razna društvena događanja. U Sv. Filipu i Jakovu su aktivne brojne udruge kulturno-umjetničkog sadržaja, a različitim investicijskim potporama Ministarstva kulture i projekta KINO Centar za Kulturu, Inovaciju i Obrazovanje omogućena je obnova, stvorili su se preduvjeti za daljnja zajednička ulaganja i suradnje Općine Sv. Filip i Jakov i različitih društava. Također, naporima Općine Sv. Filip i Jakov saniran je krov, obnovljena je unutrašnjost kinodvorane, produžena pozornica, uskoro se očekuje klimatizacija, a kako bi bili ukorak s vremenom i ostatkom Europe digitalizirano je i kino, kupljen je 3D projektor i izvršila se izolacija.