TURANJ: Sanacija velikog parapeta

Objavljeno: 19.12.2018.

Projekt sanacije je završen

Projekt Općine Sv. Filip i Jakov "Sanacija velikog parapeta u Turnju" izvršen je od strane Županijske lučke uprave u vrijednosti od 3 milijuna kuna. Prethodno narušena stabilnost "parapeta" kojemu je već par godina prijetilo urušavanje usklađeno je tako s projektom sanacije i uređenja plaže Morovička.

"U suradnji sa Općinom Sv. Filip i Jakov krenuli smo u realizaciju ovog projekta i evo kao što vidite u razumnim rokovima do kraja godine smo uspjeli sanirati ovaj mul u kakvom je on izvornom stanju bio prije same sanacije. Radovi na ovom projektu su započeli u trećem mjesecu, bili su pauzirani tokom ljetne sezone, a nastavili su se u rujnu te su do početka dvanaestog mjeseca završeni na vrijeme. U narednim danima još samo slijedi postavljanje rasvjete i bokobrana, rekao je Vedran Zrilić, zamjenik ravnatelja Županijske lučke uprave.