Uređenje poljskih puteva

Objavljeno: 05.02.2022.

,

Općina Sv. Filip i Jakov dosta vremena posvećuje uređenju poljskih puteva kako bi se omogućila njihova prohodnost te pristup mještanima do poljoprivrednih zemljišta.

“S obzirom na to da interes za bavljenje poljoprivredom sve više raste, a time i radovi na polju, nužno je svim poljoprivrednicima osigurati odlazak do njihovih parcela. U suradnji s našim Vlastitim pogonom te izvođačima radova odlučili smo obnoviti mnoge poljske puteve. U posljednjih nekoliko dana učestalo nasipavamo, ravnamo i samim time pomažemo našim poljoprivrednicima. Drago mi je što su reakcije mještana, poljoprivrednika, udruga i naših susjednih jedinica lokalne samouprave pozitivne”, - načelnik Općine Sv. Filip i Jakov Zoran Pelicarić.

Nedavni radovi na poljskim i poljoprivednim putevima:

-Bratovići - Galešići/probijanje i tamponiranje puta cca 150 m,širina 3 metra

-Podvršje / probijanje,tamponiranje i ravnanje puta 200 m, 5 metara širine

-Završeni radovi na poljoprivrednom putu Mala Draga u Sv. Petru u dužini od 450 metara

-Izvršeni radovi na proširenju, čišćenju i tamponiranju poljoprivrednog puta od Sv. Petra prema Turnju ( Široki put), trenutno je prošireno i uređeno 700 metara puta.

-Predio Katuše/ Uređeno 100 metara puta širine 3 metra

-Tamponiran put Kutije-Persole